
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.45 mm |
| Width | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 10.1 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 10.1 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
Stock: 5417
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17875
Ext.Price$0.17875
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17875 | $0.17875 |
| 10 | $0.15741 | $1.57410 |
| 50 | $0.13862 | $6.93100 |
| 100 | $0.11825 | $11.82500 |
| 500 | $0.10088 | $50.44000 |
| 1000 | $0.09578 | $95.78000 |
| 3000 | $0.09094 | $272.82000 |
| 5000 | $0.08634 | $431.70000 |
